Cēloņus un preventīvus pasākumus automobiļu liešanas mehāniskās lapiņas smilšu

Mehānisku lapiņas smiltis, pazīstams arī kā metāla šķidrums caursūkšanās lapiņas smiltis, sastāv no šķidrā metāla vai metālu oksīdu caur kapilāra infiltrācija vai gāzes infiltrācijas veidā savā dobumā virsmas smilšu gap, Automobile Casting metāla un smiltis virsmas Mehāniskā maisījuma lipīgu slāni. Kad metāla nospodrināt redzams Qinghe lapiņas smilšu slāni. Mehānisku lapiņas smilšu virsma bija sūklis līdzīgu, stingri ievērot virsmas Automobile liešanā un vairāk radās smiltīm un smilšu pamata virsmas siltuma un stiprs smilšu necaurlaidību zemu daļas, piemēram, ielejot pie raga atveres, Automobile Casting bieza iedaļā, Groove.

Mehānisku lapiņas smilšu ne tikai ietekmē izskatu kvalitāti Automobile Casting Automobile lējumi, bet arī izraisa metāllūžņos, tāpēc mehāniska lapiņas smilšu lējumu Automobile jādod pietiekami daudz uzmanības, lai uzlabotu produkta ražu. Kopā ar gadu praktisko pieredzi, un atsaukties uz attiecīgo informāciju, runāt par cēloni Automobile liešanas smilšu un tās novēršanas pasākumus.

1, automobile liešanas un dizains

Šāda projekta veicinās ražošanas mehāniskās nūjas vai nodoto un modelis būs izraisīt smiltis ir asa, iedobumos vai izvirzītās formu, vai dzīvoklis smiltis smilšu pamata. Jo šāda veida struktūra lējumu Automobile smilšu, iznīcina smilšu pamata lokālā siltuma koncentrēšanās, tās normālu darbību, smilšu, smilšu pamata virsmas avansa sabrukumu, kausēta metāla vai metālu oksīdu viegli iekļūt un mehāniskās lapiņas smiltis. Šajā sakarā siltuma koncentrēta daļām īpašas smiltis, piemēram, zircon smilšu vai olivīnu smilts izmantošanu, lai uzlabotu tās ilgtermiņa siltuma vai augstas temperatūras starojuma jaudas.

2, izskatās, ka

(1) izskata nabaga projektēšanas procesu, tā, ka smiltis nav saspringts vai kompaktu sēšanās, izraisīs dobumā virsmas aptuvens vai brīvībā, ir tieša ietekme mehāniska lapiņas smilts ražošanu. Procesa dizaina izskats bieži parādās šāds kļūdas ziņojums:

Pirmkārt, nepareiza izvēle, kā rezultātā tipa pelējuma daļa ir pārāk augsta vai smilšu formā dziļu dobumu veidošanos.

Otrkārt, pelējuma stāvokļa nepareizas izkārtojums apakšējā izskatu, tā, ka depresija ir grūti Chung, to var izraisīt modelis no sienas pārāk tuvu vai pārāk tuvu izskatu. Vienošanās ir pārpildīta, izraisīs automobiļu Casting ražot pietūkums smiltis, pat tad, ja pastāv acīmredzama pietūcis smilšu, būs mehāniskās lapiņas smiltis. Sakarā ar tās pašas izcelsmes defekts, mehāniskās lapiņas smiltis un uztūcis parādīsies uz pašu Automobile Casting.

Trešo, Ieliešana atvieglošanas, stāvvada un skrējējs pozīciju nepareizi sakārto, tur būs viegli Chung reālā depresija, kas ir izkārtojuma stāvvada sistēmas.

Ceturtkārt, no pelējuma slīpums<1.5 °,="" even="" if="" the="" sand="" tightness="" of="" the="" appropriate,="" will="" make="" the="" sand="" surface="" tear,="" easy="" to="" make="" metal="" or="" metal="" oxide="">

(2) izskata nabaga procesa struktūru, šķidrā metāla statiskā spiediena rezultātā ir pārāk augsts. Statiskā spiediena palielināšanās dēļ smilšu slodze palielināsies, tāpēc vajadzība pēc īpašas smilts vai vairāk kompakts modelēšanas metodi pretoties metāla šķidruma smilšu veida osmotiskais spiediens.

3. smilšu kastē

Projektējot un konstruējot smilšu kastē ir nepamatota, izraisot nelīdzenu smilšu kompaktumu vai smilšu Chung ir pārāk mīksti.

Vispārēju šīs problēmas cēloņi ir šādi:

(1) nepareiza lodziņa pozīcija kavē daži no nogrimšanas Chung reāla, kā rezultātā vietējās smilšu pārāk mīksts, izraisa pietūkums smiltis vai mehāniskās lapiņas smilšu.

(2) sakarā ar smilšu kastē ir pārāk maza var izraisīt Chung smiltis nav reāla.

(3) nepareiza lodziņa pozīcija, lai lējumiem un stāvvada nevar ievietot pareizajā vietā, tāpēc ka stāvvada vai lējumiem un smiltis starp blīvēšanas veids nav stingri. Un tāpēc, ka departaments neizbēgami radīs siltuma koncentrāciju tā, lai mehāniskas lapiņas smiltis ir daudz nopietnāka. Tādēļ, ja lējumiem vai stāvvada pozīciju nevar mainīt, lodziņa jābūt nogrieztam vai noņemts no visa.

(4 rāmis ir pārāk augsts. Mehānisku lapiņas smilšu parasti ir saistīta ar dobuma virsma necaurlaidība un statisko spiedienu izkausēta metāla, metāla šķidruma spiediens, un metāla blīvums izmēru un augšējā lodziņā augstums. Ja tev būtu jāsāk no automobiļu Casting sarauties, lodziņā jābūt noteiktu augstumu, bet jāuzlabo arī smilšu veiktspēju.

4, ielejot stāvvada sistēma

(1) nepareiza nostāja stāvvada izraisīja smilšu, tādējādi izraisot dobuma virsma tiek iznīcināti priekšlaicīgi vietēju pārkaršanu. Šķidrums metāla vai metāla oksīdu izveidoja augstā temperatūrā ir lielāka iespēja iekļūt dobuma virsma.

Šādi gadījumi ir šādi:

Pirmkārt, lējumiem vai stāvvada no virsmas tuvu formu karsti sadaļu, karstā nodaļā smilšu tipam, ja nav Chung, mehāniskās lapiņas smilšu defektiem būs ļoti nopietni.

Otrkārt, cepeškrāsns virsmas metāla plūsma pārāk daudz būs uzkarsēts apmēru pietiekami, lai iznīcinātu apjomā. Ja vēlāk sākotnējā stiprināja cietu čaumalu dobumā ir infiltrētu ar izkausēta metāla, lipīga smiltis ir vēl nopietnāks.

Trešais, lejot, kur var izraisīt metāla šķidruma spiediens ir pārāk augsts, kādi faktori, var novest pie lējumiem. Automobile ražot mehānisko lapiņas smiltis. Kad metāla šķidrums ir ne tikai augsts spiediens un temperatūra ir augsta, situācija ir īpaši smags.

(2) šķērsgriezumu sprue, skrējējs un skrējējs īpatsvars ir nepiedienīgi, tāpēc ka izkausēta metāla nepārtraukti tiek oksidēts un veido liet, metāla oksīdu skaita palielināšana un izraisot Cilnis smilšu fluxing laikā. Liešanas procesā gating sistēmā vienmēr ir piepildīta ar izkausēta metāla, citādi metāla šķīdumu var oksidēts pie jebkuras sistēmas Automobile Casting daļas.

(3) stāvvada kakla izmērs ir pārāk liels, radīs tās apkārtnes smilšu pārkaršanu, kas ir vairāk izplatīta problēma. Šīs problēmas iemesls parasti ir stāvvada kakls ir pārāk garš, lai saglabātu metāla apakšējā stūrī mutē nav priekšlaicīgi sacietēja, jums ir līdz kaklam palieliniet. Ja stāvvada kakla dizains nav sakarā ar nepareizu aizpildīšanu, ieteicams saīsināt stāvvada kakla, lai novērstu sacietēšanas, nevis palielināt tā lielumu. Mazāku stāvvada kaklu, var samazināt siltumenerģijas smilšu tips.

(4) tā, lai, ielejot oksidēšana metāla šķidrums, kas parasti izraisa satricinājumiem, ko izraisa gaisa virszemes metāla oksīdu filmu turpinās uzkrāt mehāniskā Adhēzija smilšu vārtu tasi vai Ieliešana atvieglošanas nepareizas konstrukcijas.

5. smilts

(1 sākotnējais smilšu daļiņu lieluma sadalījums nav vienmērīgs, būs iemesls smilts kompaktumu ir zema, sākotnējā smilšu daļiņu lieluma sadalījums no smiltīm maksimālais compactness ir tieša ietekme.

(2) smilšu plūsma un nabaga formability.

(3) čaulas uz sveķu smiltis ir pārāk plānas plēves, dos vietējo spēku korpusa un vietējās smilšu nesedz sveķi, bieži vien tāpēc, ka šī vienkāršā iemesla dēļ, tāpēc, ka veidošanās mehāniski smilšu pieturās.

(4 caurlaidība, no pelējuma ir pārāk augsts, kas ir citu pārdomas par smilšu daļiņas pārāk biezs. Breathability un kompaktumu ir divi faktori, kas ietekmē viens otru. Zemu sasprindzinājuma pakāpi ir laba ventilācija, un vice versa.

(5) smilšu oglekļa vai deoxidizing materiāls ir nepietiekams, rada pārāk daudz metāla oksīdu, tāpēc, ka oksīda slapju smilšu un viegli iekļūt.

6, core

(1) bez pārklājuma krāsas smiltis smilšu pamata pārāk rupjš vai sliktas daļiņu sadalījums pēc to lieluma un sākotnējā smilšu daļiņu lieluma sadalījums nav vienmērīgs, ietekmi uz mehānisku lapiņas smilšu veidošanos.

(2) smilšu pamata nav Chung, un smilšu tips nav tāds pats kā tāds pats raksturs, mehāniskās lapiņas smiltis ir ievērojama ietekme.

(3) smilšu pamata raupja vai porainu virsmu, izraisīs mehāniskās lapiņas smiltis. Izkausēta metāla vai metālu oksīdu iefiltrējas šo neapstrādāto vai porainu virsmu un tad iefiltrējas kodols.

(4) smilšu kodolu mitruma uzglabāšanas laikā. Par smilšu pamata, ūdens ir pārāk daudz nepatikšanas. Jo smilšu pamata pārāk daudz ūdens nav viegli noteikt. Dažiem smilšu serdes izskatās sauss, bet patiesībā ūdens joprojām ir ļoti augsts.

(5 smilšu pamata apstrāde ar pavirši vai krāsu ir joprojām slapjš statusu, kad pārkraušanas un radīt bojājumus vai nodiluma pārklājumu. Sekas ir, ka kodols pārklājums nav pietiekams, lai nepieļautu metāla vai metālu oksīdu no iekļūst vērā kodols. Krāsas uz bojājumu nodaļai, it kā smilšu pamata atver caurumu, liekot metāla šķidruma vārīšanās un rada mehāniska lapiņas smiltis.

(6) smilšu pamata pārklājums iegremdēšanas pārāk sekla, tieši izraisīs mehāniskās lapiņas smiltis.

(7) smilšu pamata pārklājuma augstas temperatūras izturība ir zema. Māla krāsa vai pārāk daudz šķīdinātājs, trūkuma dēļ tā, ka saistvielas saturs samazinājās, rezultātā zemāku spēks izraisa mehānisko saķeri smilšu pārklājuma.

(8) kodols smilšu maisījumā nabagiem, tāpēc, ka atsevišķas daļas smilšu pamata spēka ir par zemu, kā rezultātā iebruka, kad lejot, iegūtās mehāniskās lapiņas smiltīs.

(9) smilšu pamata tīrīšanas un sliktu remontu, tas radīs tieši mehāniska lapiņas smiltis. Stiprināt pārbaudes, smilšu pamata šādus defektus, vajadzētu būt iespējai izvairīties.

(10) smilšu pamata dip, spray paint nav vēlreiz nosusina. Un smilšu pamata smiltis slapjš plūdmaiņu piemēram to pašu pārklājums nav viegli noņemt un noņemiet.

(11) kodols rāmis nav tīrs, padarīs pievienots lodziņam kodols, kā rezultātā smilšu pamata virsmas raupjuma kodols smiltīs. Augstas kvalitātes smilšu kodols ir biezs virsējais slānis, lodziņu kodols nav tīrs un biezs virsējais slānis augstas kvalitātes smilšu pamata nevar iegūt.

7, formas

(1) Chung smilšu mīksta un kompakts pakāpi nevienmērīga. Vairumā gadījumu tas ir vienlīdz svarīgi, lai būtu vienoti un kompaktumu. Tomēr dažreiz smiltis kompaktumu ir vienotāku nekā kopējais maigumu un smiltis.

(2) smilšu remonta slikti. Smilšu remonta virsmas aptuvens zaudēt, izraisīs mehāniskās lapiņas smiltīm; remonta gaitā vai remonta daļām ūdens ir pārāk augsts, izraisīs metāla šķidruma vārīšanās un izraisīt mehāniskās lapiņas smiltīs.

(3) aizpildītu slikts daļas no neēvelētiem, irdenas, tur būs mehāniskās lapiņas smiltis.

(4) smilts pārklājums nelīdzena vai nepietiekama.

(5) sausā tipa krāsa sauss vai kļūst nelīdzens žāvēšanas.

(6) pārmērīga pelējuma atbrīvošanas šķidruma daudzums kļūs vājāki smiltis virsmas izturību, veicināja izkausēta metāla viršanas un ražot mehānisko automobiļu liešanas smilšu.

(7) smiltis pārklāšanai ir pārāk zema, pārklājums būs smilšu ieelpošanas, kā rezultātā pie krīt vai pīlings izraisa mehāniskas lapiņas smilšu krāsas.

(8 virsmas virsmas klāta ar pietiekamu apjomu smilts, kas ir kopīgas darbības nolaidības dēļ.

(9) karsto un auksto materiāli (smilšu pamata, smiltis, kodols, auksto dzelzi utt.) sanākt kopā. Karstu un aukstu materiālu satikties, padarīs ūdens kondensēšanos. Mitruma var izraisīt viršanas tipa mehāniskās lapiņas smiltis, vienlaikus būtiski palielināt likmes ražošanas oksīdu, seko metāloksīdu infiltrācija. Šī ir vispārēja cēloni mehāniskās lapiņas smiltis, bet arī galvenais iemesls, kādēļ augstspiediena modelēšanas mehāniskās lapiņas smilšu.

8, metāla sastāvs

(1) viegli formas labu plūsmas metāla oksīdu, labu mobilitātes metāla virsmas spraiguma nekā vai biezāka metāla ir lielāka iespēja izraisīt mehāniskās lapiņas smiltis.

(2) sakausējumi zemu kušanas punktu komponenti, piemēram, svina svina bronzas viegli radīt mehāniskas lapiņas smiltis. Tāpēc, ka interesents ir joprojām plūsma norāda, kad temperatūra ir daudz zemāka nekā mātes metāla temperatūra.

(3 nepieciešamību augsttemperatūras Automobile Casting sakausējums. Sakausējuma plūsmu ir labs, viegli izveidot mehānisku lapiņas smiltis. Turklāt kopš liet temperatūra ir augsta, oksīda veidošanās likme tiek paātrināta, un tāpēc ir tendence formu oksidatīvo mehāniskajām lapiņas smilšu.

9, lejot

(1) ielejot temperatūra ir pārāk augsta, ne tikai uzlabos izkausēta metāla, bet arī strauju oksidēšana metāla šķidrums, tādējādi paātrinot oksidatīvo mehāniskajām lapiņas smilšu rašanos vienmērību.

(2 kausu ir pārāk augsts, un augšējā ailē ir pārāk augsts, sastādīs pārāk augsts metāla indenter, smilšu tipa poras metāla vai metālu oksīdu veicināšanai.