Darbības režīms un priekšrocības un trūkumus, automobiļu liešanas Process

Darbības režīms un priekšrocības un trūkumus, automobiļu liešanas Process

Ja termiskā apstrāde Automobile liešanā, ir ļoti zems kušanas punkts, tas ir viegli tikt galā ar pārkaršanu, pēc karsēšanas temperatūras atšķirība ir salīdzinoši neliels, Automobile Casting precizitātes termometrs prasības ir ļoti augstas, ja Apkure, pēc izolācijas novirze ir salīdzinoši liela, tad nevar pabeigt mērķis stiprināt, mēs varam redzēt, karsta metāla die casting temperatūras kontrolei ir atslēga uz visu procesu, pēc vairākiem testiem apstiprināja, ka manuālu darbību temperatūras un laika ir kontaktpersona, pastāvēšana, ja novecošanas temperatūra ir salīdzinoši augsts, tad izolācijas laiks būs īss, un ja novecošanas temperatūra ir salīdzinoši zema, tad izolācijas laiks būs noteiktas paplašinājumu, pirmais veids, kā tikt galā ar ar lielu daudzumu lietu ražošana ir ļoti diskrētiem veidu, galaprodukta kvalitātes kontroli un otro ceļu izmantošanu var nodrošināt ražojuma caurlaide pārsūtīšanas ātrums tiek palielināts, bet arī, lai nodrošinātu, ka produkta procesa kvalitāti.

Lejot priekšrocības ietver liešanas ar izcilu telpisku precizitāti. Parasti tas ir atkarīgs no materiāla liešana, tipiskā vērtība ir sākotnējo 2,5 cm izmēru, kad kļūda ir 0,1 mm, un kļūda tiek palielināts par 0,002 mm par katru papildu 1 cm. salīdzinot ar citu liešanas procesu, tā cast virsma ir gluda, noapaļojot rādiuss ir aptuveni 1-2 ,5 mikroni. Pelējuma sienas biezums aptuveni 0,75 mm var veikt attiecībā uz smilšu vai pastāvīgu lejot. Tas var tieši nodot iekšējo struktūru, piemēram, zīda komplekti, sildelementi, augstas izturības nesošā virsma. Citas priekšrocības sniedz iespēju samazināt vai novērst sekundāro apstrādes, ražošanas ātrumu, lejot stiepes izturību līdz 415 MPa, var nodot augstas mobilitātes metāla.

Lejot lielākais trūkums ir izmaksas ir augstas. Liešanas iekārtas un pelējuma, pelējuma saistīti komponenti ir ļoti dārga, salīdzinot ar citu liešanas metodes. Lai ražotu automobiļu liešanā, kad liels skaits produktu ražošana ir ekonomiskāks. Citi trūkumi ietver: Šis process ir tikai metālu augstāku mobilitāti un liešanas kvalitātei jābūt 30 gramiem līdz 10 kg. Ierasto lejot gala cast partijas lējumu vienmēr ir poras. Un tādēļ var veikt jebkurā termiskai apstrādei vai metināšanas, jo gāzes plaisa būs saskaņā ar termiskās izplešanās rīcību, kā rezultātā iekšējā mikro-defektu un virsmas sloksņošanas.

Mirst liešanas metodi ir arī šādi trūkumi:

(1) die-cast sakausējumi ir ierobežota

Joprojām ir nepieciešams pētīt materiālu, pelējuma materiālu un darbības metodes.

(2) ir dārgs aprīkojums

Liešanā ražošanu, piemēram, liešanā mašīnu iekārtas, kušanas krāsns, saimniecības krāsns un liešanā pelējuma un citas izmaksas, kas ir diezgan dārgas.

(3) poor hermētiskuma lējumi

Kausējuma caur ātrgaitas pildīšanas stājas pelējuma liešanā, kā ražot turbulence fenomens, vietējo veidošanos poras vai sarukt caurumiem, kas ietekmē izolācijas pretestību. Pašlaik ir metode, piesūcināšana, ko var izmantot, lai uzlabotu gaisa hermētiskumu.