Iemesli un risinājumi oksidācijas vietas automobiļu lējumi

Iemesli un risinājumi oksidācijas vietas automobiļu lējumi

Ir daudz grūtāk nekā vara sudraba automobiļu lējumi un to sakausējumus, process ir arī sarežģītāki. Galvenais iemesls ir tas, ka sniegumu lējumu un to sakausējumu nav tāds pats kā citi metāli, alumīnijs ir divu dzimumu metāla un skābi un sārmu ir reakcija, vietējās nedaudz nepareizi, tas radīs virsmas vairāk nekā pret koroziju. Un nodoto un tā sakausējumi vai gaisā vai šķīdumā ir viegli veido oksīda plēvīti, šo slāni oksīda plēvi, ja netiek noņemts, ietekmēs pārklājuma adhēzijas. Liešana kopējā defekti funkcijas: sārņi tiek izplatīts galvenokārt uz augšējās virsmas Casting stūrī, no pelējuma oksidācija nav jāvēdina. Lūzums galvenokārt pelēks vai dzeltenā krāsā, ar rentgena vai mehāniskās apstrādes konstatēts, arī ar sārmainu mazgāšanas, kodināšanu vai anodizing atrodams. Eksperimenta rezultāti liecina, ka pievienojot atbilstošus NaOH šķīduma piedevas var ražot labu pulēšanas efektu.

Izpētes eksperiments arī konstatēja, ka alumīnija virsmas virsmas atstarojuma pēc DC konstanta spiediena elektrolīze ar NaOH šķīduma zināmos apstākļos var sasniegt 90 %, bet joprojām ir daži nestabila faktoru dēļ eksperiments, kas ir nepieciešams turpināt mācīties. Iespējamību, izmantojot līdzstrāvas impulsa elektrolītiskos pulēšana metodi poļu alumīnija bāzes apstākļos ir jāizpēta. Rezultāti liecina, ka pulsa elektrolīzes metodi pulēšana leveling DC nemainīga sprieguma elektrolītiskos pulēšanas efektu var sasniegt, bet tā leveling ātrums ir lēns.

Bija nogriezta paketi liešanas daļas, alumīnija slāņa, alumīnija ārējais iepakojums ir augstas kvalitātes alumīnijs, iekšējā slāņa paketes ir dažādi alumīnija, divi dažādi materiāli, "vitiligo" oksidācijas patīk plankumi.

Risinājums: Šī parādība nav bieži pārāk daudz klientu izpratni, ražotājiem būtu jādara vairāk, lai izskaidrotu darbu, notīriet visu stāstu, lai neizraisītu pārpratums. No otras puses, alumīnija rūpniecības analīze prognozē, ka lējumiem. Automobile izmantošanu palielināsies par 50 % piecu gadu laikā no 250 mārciņas / transportlīdzekļa 2000 līdz 380 / transportlīdzekļiem līdz 2005. Lielu skaitu ražošanas un pārstrādes lējumu, polikristāliski (PCD) dimanta instrumentu nepieciešamību. Galvenais cēlonis mikroshēmu PCD sabojāt apstrādes laikā. Lai saglabātu neskartu PCD visprogresīvākās rīku, ieteicams izplatīt griešanas kravas vienmērīgi, ar katrs frēzēšanas kuteris.

Automobile Casting atkvēlināšanas: alumīnija sakausējumu lējumi uzsildīts līdz augstāku temperatūru, kopumā aptuveni 300 ℃, vai arī tā, pēc noteikta laika, ar krāsns atdzišanas līdz istabas temperatūrai process ir pazīstams kā apdedzināšanai. Rūdīto procesa laikā cieto šķīdums sadalās un otrā posma daļiņa tiek apkopota, kas var likvidēt liešana iekšējo spriegumu, stabilizētu liešana lielumu, samazinātu deformāciju un palielināt liešana plastiskumu.