Vārstu lējumi analīzes un uzlabošanas kopējās defekti

1. stomata

Tas ir metāla cietināšana procesā var ne aizbēgt gāzes atstāja metāla iekšpusē mazus caurumiņus veidošanos, iekšējās sienas ir gludas, kas satur gāzes, ultraskaņas ir augsts atstarojuma, bet arī tāpēc, ka tas ir būtībā sfērisku vai ellipsoid, t.i., punktu kā bojājumi, ietekmē tās atspulgs amplitūdu. Stomata stieņa, sasmalcināts platība defekts kalti vai ritošā un ir izdevīgi tiek atklāti ar ultraskaņu.

2. rukuma un irdena

Liešanai vai stieņa dzesēšanas cietināšana, apjomu, lai sarukt, pēdējā daļa no sacietēšanas šķidro metālu trūkuma dēļ var veidot gravu līdzīgie defekti. Liels un koncentrēts dobumu tiek saukti par rukuma un mazo, izkaisīti telpas sauc izkustināto. Tās parasti atrodas pēdējo stiprināja stieņa vai izšķirošā centra daļu. Iekšējās sienas ir raupja un apkārt daudz piemaisījumu un smalkas poras. Sakarā ar likumu par termisko izplešanos un saraušanos, saraušanās ir neizbēgama, bet ar pārstrādes procesu dažādas metodes ir dažādas formas, lieluma un atrašanās vietas, ja tas paplašina liešanai vai stieņa ķermenis kļūst defektīva. Attiecībā uz Magelāna kalti, stieņa kļūs atlikušo saraušanās (rukums atlikuma, atlikušā rukums), ja tas netiek noņemts no viltošanas.

3. izdedži

Kausēšanas procesā vai ugunsizturīgo uz krāsns krāsns sārņi ir uzpūsts vērā šķidro metālu un ir atdestilē liešanai vai stieņa ķermeņa laikā liešanas formu sārņi defekts. Sārņi, kas parasti nav vienā štatā, bieži sastopams blīvs valsts vai izklaidus dažādos dziļumā, kas līdzinās tilpuma defektiem, bet mēdz būt zināmā mērā.

4. sajauc ar

(Piemēram, oksīdi, sulfīdus, utt.) kausēšanas procesā - nemetālisko piemaisījumu vai piedevu dažu komponentu metāla detaļas nav pilnībā izkusis un paliek formas metāla piemaisījumu kā augsta blīvuma, augstu kušanas punktu komponenti - volframs, molibdēns, utt.

5. segregācija

Segregācija liešanai vai stieņa galvenokārt attiecas uz skolēnu segregāciju sastāvdaļu veidoja kušanas procesā vai metāla komponentiem nevienmērīga sadalījuma dēļ kušanas laikā. Atsevišķos apgabalos mehāniskās īpašības atšķiras no visu metālu matricā. Atšķirība pārsniedz pieļaujamās standarta joma kļūst par defektu.

6. lejot plaisas

Lejot plaisas ir galvenokārt tādēļ, ka metāla dzesēšanu un sacietēšanas rukuma stresa pārsniedz galīgās izturības materiāla. Tas ir saistīts ar formas dizains un liešanas procesā izšķirošā un metāla materiāls krekinga. (Piemēram, karstu trausluma, kad ir augsta sēra satura aukstā trausluma, ja fosfora saturs ir augsts utt.). Stieņa izstrādās arī turpinājuma Magelāna kalti, ja ne kalti aksiālā intergranular plaisas, paliks kalšanas, kļūtu kalšanas iekšējās plaisas.

7. auksti atdalīšana

Tas ir unikāls noslāņošanos defekts liešana, galvenokārt saistīti ar liešanas procesā dizaina liešana, kas ir saistīts ar šļakstu ietekmei, akrobātika, ielejot vai diviem virzieniem dažādos virzienos (vai vairākiem virzieniem)) metāla plūsma un citu iemeslu dēļ, jo šķidrā metāla virsmas veido daļēji cieto filmu palikt liešanai ķermeņa formu diafragmas līdzīgu zona defekti.

N

Tas ir, kad no pavārnīcu tērauda stieņa liešana stieņa, jo liešanas pārtraukšana, pauze un citu iemeslu dēļ, pirmo ielejot šķidro metālu virsmas gaisā ātri jāatdzesē līdz veido oksīda plēvi, kas jauns šķidrums nepārtrauktu liešanu metāla sadalīšana cauri uz stieņa un slāņu veidošanās stieņa (zona) defektus, tas atrodas sekojošās tērauda stieņa pagale kalšanas nevar piespiest likvidēt.

9. anizotropijas

Liešanai vai kalums ir atdzesēts un stiprināja, dzesēšanas ātrums no virsmas centram ir atšķirīgs, izraisot dažādas kristalografiskās struktūras, izstādē anizotropijas mehānisko īpašību un noved pie anizotropijas akustiskās rekvizīti, virsmas ir dažādas skaņas ātrumu un skaņas vājināšanās. Šī anizotropijas klātbūtne negatīvi ietekmēs tā izmēru un atrašanās vietu trūkumu izvērtējot liešana ultraskaņas pārbaude.

uzlabošanas pasākumu

(1) kušanas aprīkojums uz dzelzs šķidrās sastāvdaļas nabaga spēju atbalstīt un stabilitāti smilšu mikseris nav laba. Faktori, piemēram, koksu, krāsns veida, gaisa tilpums un izejmateriālu stāvoklis ierobežo izkausēta dzelzs sastāvs. Sveķu smiltis ir ietekmē tādi faktori kā temperatūra, sveķi un skābes papildinājums. Kā smiltis bieži nav iet caur reģenerāciju un dzesēšanas gultā, tāpēc, ka smilšu temperatūra ir augsta, nopietni ietekmēta smilšu izturību, liešanas smilšu pietūkums nopietna, izraisot palielinot liešana saraušanās, rukuma defekti tendence.

(2 smadzeņdaļā smiltīs un liešanas process, kurā izkausēta dzelzs tieši noved pie trachoma un smilšu defektu ietekme.

(3) izkausēta dzelzs kausēšanas iekārtas vienmēr būs sārņi paaudzes Liet izkausēta dzelzs cieto un šķidro sārņi kopā ar izkausēta dzelzs dobumā līdz formu sārņi caurumiem.

(4) ražošanas procesā, slāpekļa saturu izkausēta dzelzs pieaug, palielinoties temperatūrai un samazinās oglekļa ekvivalenta pieaugums. Ja slāpekļa un ūdeņradis ir kopā, tas ir viegli veidlapa poras, kas ir galvenais avots.

(5 grunts, no pelējuma ir mazāk stingras, formu pirms nevienmērīgo izvietojumu un deformācijas, kā rezultātā smilšu tipa virsma nelīdzena, kad tips tipa uz augšu un uz leju plaisa starp lielākiem, kā rezultātā sub-virsmas lielums, slikta forma.

(6) 2,2 m ķermeņa pie pamatnes no smilšu kodols ir liet procesu aizplūšanu uz leju, ir galvenais iemesls nevienmērīga sienu biezums pakājē. Gadījumā, ja

Saskaņā ar vārstu liešana defekti, mēs galvenokārt no šādiem aspektiem uzlabošanas pasākumus cēloņi:

(1 attiecīgu pieaugumu dzelzs šķidrais oglekļa ekvivalenta, graphitization paplašināšanu, lai veicinātu materiālu self-aizpildot jaudu izmantošanu.

(2) Chung izvēles rūtiņu, lai nodrošinātu to smiltīs, lai uzlabotu smilts tipa stiprumu, kompaktumu un veicināt liešana pildīšanas jaudas.

(3) pirms veida dobums pirms izkaisītās smiltis putu tīru un rūpīgi pārbaudīt dobums.

(4) pēc ieliešanas vietā zem vārsta korpuss ielejot ir nevis liešanas, vārti kausā un izplūdes caurumi segt cieši, lai izvairītos no izkaisītās smiltis uz.

(5) pirms cietā šķidrā Liet izkausēta dzelzs virsmas tīras; lai uzlabotu sākotnējo Liet izkausēta dzelzs dzelzs oksīds sekundāro oksidācijas izdedži; tendence samazināt temperatūru vārstu liešanas iespējas pēc sākotnējās ieliešanas atklātā vietā, pēc lietošanas plāns izdedži; liels skaits par 610mm (24 collas) F iestāde vārstu, skrējējs klēpja locītavās, kopā ar citiem parametriem, kad liešanu, importa un eksporta atrodas filtrā, daudzelementu klēpja filtra acs ir uzlabota monolīta formā, lai uzlabotu slagging ietekmi kustībām sistēmu.

(6) pēc iespējas izmantojot oglekļa tērauda izejmateriālu, parasta pelēka lietie dzelzs vai kaļamais čuguns atpakaļ maksu; samazināt dzelzs leģējošu elementos, piemēram, Cr, Mn un citu saturu, samazināt dzelzs saturu savām gāzes; Un lietainas dienas vai lielāku sezonā mitrums, nākamais kodols ir vislabāk izmantot lāpu dobumā, smilšu pamata virsmas cep atkal, lai samazinātu daudzumu smilšu gāzes; augstas temperatūras, ielejot mazo vārstiem, lai atvieglotu savas šķidruma izplūdes gāzes un samazināt sārņu paaudzes izmantošanu.

(7) liet 1067mm (42 collas) F ķermeņa vārsts, vajadzība pēc fiksētā maisītājs pašu grīdas par pašu Chung, tipu un grīdas nedrīkst būt jebkāda atliekām; nav atļauts nodot citās vietās, lai samazinātu to ir aizliegts pacelt smiltis un pelējuma pamatplāksnītes kopā, lai nepieļautu grīdas deformāciju.

(8) pour 2.2n vārsta korpuss, kodols kodols no pamata pēdas likt sveķu daudzums smilšu un cik drīz vien iespējams ierakstīt. Gadījumā, ja

Pēc iepriekš minēto gaisa kvalitātes uzlabošanas pasākumu veikšanas kopējās produkcijas 2413.78t vārstu iekšējās atkritumu likme 1,15 % ārējo atkritumu likmi 1.73 %, visaptverošu lūžņi 2,88 % apmērā. Salīdzinot ar uzlabotu lūžņi likmi, iekšējās atkritumu likme samazinājās 2.39 procentpunktiem, ārējo atkritumu likme samazinājās par 2,85 procentu punktiem, visaptverošu lūžņi likme samazināta 5.24 procentu punktiem ietekme ir ievērojama.