Vārstu lējumi kādi ir trūkumi, kas ir pakļauti

Vārstu liešana ir viens no vadošajiem produktiem cast, tirgus pieprasījums ir ļoti liels. Bet sakarā ar ražošanas izejvielu cenas, tā, lai būtiski palielinātu ražošanas izmaksas; ražošanas efektivitāte, salīdzinot ar citiem lējumi ir zemāka un augstāka līmeņa atlieku līmenis un citiem faktoriem, nopietna ietekme uz liešanas izvades ventilis. 2005. gadā rūpnīca ražošanu no vairāk nekā 2000 tonnu vārstu liešana, integrēta atkritumu gandrīz 170t, brāķi vairāk nekā 8 % apmērā. Mēs caur augu ventili datu analīzi, noteikt galvenos cēloņus atkritumu un tās virkne uzlabojumu, liešanas defekti un sasniegt labus rezultātus, lai nodrošinātu to, ka caurlaide likmi vārstu liešana ražošanas un produktu kvalitātes uzlabošanai.

Vārstu liešanas ražošanas process visticamāk līdz deviņiem trūkumus, proti: stomata, izdedži, ieslēgumi, rukuma un neiepakotas, segregācija, aukstā atdalīšana, pagrieziena ādas, lejot plaisas, anizotropijas, mašīnas 580 būs ar lielāko daļu draugiem sīkāk šo deviņu nepilnības.

1 stomata: tas ir metāla cietināšana process neizdevās izvairīties no gāzes atstāja metāla iekšā mazu caurumu veidošanās, iekšējās sienas ir gludas, kas satur gāzes, ultraskaņas ir augsts atstarojuma, bet arī tāpēc, ka tas ir būtībā sfērisku vai ellipsoid, t.i., punkts līdzīgi bojājumi, ietekmē tās atspulgs amplitūdu. Stomata stieņa, sasmalcināts platība defekts kalti vai ritošā un ir izdevīgi tiek atklāti ar ultraskaņu.

2, izdedži: kausēšanas sārņi vai krāsns Kurtuvju ugunsizturīgu materiālu graudi par šķidro metālu procesu, liešanas tika iesaistīts liešanai vai stieņa ķermeņa, izdedžu defektu veidošanās. Sārņi, kas parasti nav klāt vienā, bieži vien ir blīvs valsts vai izkliedētas dažādos dziļumā.

3, kopā: reakcija procesa kušanas procesā (piemēram, oksīdi, sulfīdus, utt) - nemetālisko ieslēgumi vai metāla detaļu dažas no sastāvdaļām nav pilnībā izkusis un pa kreisi, lai veidotu metāla piemaisījumu, piemēram, augsta blīvuma augstas kušanas punkts sastāvs - volframs, molibdēns un tā tālāk.

4, rukuma un irdena: liešanai vai stieņa dzesēšanas cietināšana, apjomu, lai sarukt, pēdējā daļa no sacietēšanas šķidro metālu trūkuma dēļ var veidot gravu līdzīgie defekti. Liels un koncentrēts dobumu tiek saukti par rukuma un mazo, izkaisīti telpas sauc izkustināto. Tās parasti atrodas pēdējo stiprināja stieņa vai izšķirošā centra daļu. Iekšējās sienas ir raupja un apkārt daudz piemaisījumu un smalkas poras. Sakarā ar likumu par termisko izplešanos un saraušanos, saraušanās ir neizbēgama, bet apstrādes tehnoloģija ar dažādiem apstrādes veidiem ir dažādas formas, lieluma un atrašanās vietas, tas paplašina liešanai vai stieņa ķermenis kļūst defektīva. Attiecībā uz Magelāna kalti, stieņa kļūs atlikušo saraušanās (rukums atlikuma, atlikušā rukums), ja tas netiek noņemts no viltošanas.

5, segregācija: liešanai vai stieņa segregācijas galvenokārt attiecas uz procesu, kušanas vai metāla kušanas procesā, jo sastāvdaļas, ko veido segregāciju nevienmērīga sadalījuma, segregācija pastāv reģionā mehāniskajām īpašībām, atšķiras no visu metālu matricu mechanics veiktspēju, starpība pārsniedz pieļaujamās standarta diapazons kļūst par defektu.

6, aukstā atdalīšanu: tas ir unikāls lejot slāņveida defekti, galvenokārt ar nodoto liešanas procesā dizains, tas ir šķidro metālu liešanas pienācīgi slampāt, viļņi, ielejot pārtraukta, vai no dažādiem virzieniem divas (vai vairāk) metāla plūsma rodas un citu iemeslu dēļ, jo šķidrā metāla virsmas veido daļēji cieto filmu palikt liešanai ķermeņa formu diafragmas līdzīgu zona defekti.

7, noglabāšana: tas ir no pavārnīcu tērauda vērā stieņa liešana stieņa, jo liešanas pārtraukšana, pauze un citu iemeslu dēļ, šķidrā metāla virsmas gaisā ātri jāatdzesē līdz veido oksīda plēvi, pirmā ielejot turpina pour jaunus liešanu (šķidruma tips) bojājumi, kas veido ieiet šķidrā metāla stieņa, kuru var ne pazust turpmāko stieņa pagale kalšanas.

8, lejot plaisas: lejot plaisas ir galvenokārt saistīts ar metāla dzesēšanu, ja sprieguma zudumi pārsniedz galīgās izturības materiāla, kas izraisa to ar formu liešana konstrukciju un liešanas procesā, bet arī ar kādu i metāla materiāls mpurities (piem., kad ir augsts sēra saturs, pastāv trausluma karstā, aukstā trausluma, ja fosfora saturs ir augsts utt.). Stieņa izstrādās arī aksiālā intergranular plaisas turpmākajos Magelāna kalti, ja ne kalti, paliks kalšanas, kļūtu kalšanas iekšējās plaisas.

9, anizotropija: liešanai vai stieņa dzesēšanas sacietēšanas no virsmas centru dzesēšanas ātrums ir atšķirīgs, kuru veido dažādu kristāliskajai struktūrai, norādot anizotropijas, arī noveda pie akustiskās īpašības mehāniskās īpašības anizotropijas, t.i., no dažādiem skaņas ātrumu un skaņas dzišanas virsmas centrs. Šī anizotropijas klātbūtne negatīvi ietekmēs tā izmēru un atrašanās vietu trūkumu izvērtējot liešana ultraskaņas pārbaude.